مرکز خرید و فروش دام و گوسفند زنده با بهترین قیمت در تهران

کاربردهای پوست گوسفند

19 مرداد ، 1398
مرکز دام زنده سیروان
تگ ها :

از پوست گوسفند چه وسایل و محصولاتی تولید می شود

در دنیا حدود 1.2 میلیارد گوسفند وجود دارند که سالانه حدود 15 تا 25 درصد آنها ذبح می شوند. چرم گوسفند و پوست گوسفند با 10% از تولید جهانی در جایگاه دوم پرکاربردترین پوست ها برای تولید محصولات مختلف قرار دارند. تفاوتی که پوست گوسفند با چرم گوسفند دارد در پشم آن است که پوست گوسفند با خز است و اگر بدون خز باشد به آن چرم گوسفند می گویند. کاربرد پوست گوسفند زنده با چرم گوسفند متفاوت است که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

تولید لباس های شیک با استفاده از پوست گوسفند:

بیشترین کاربردی که از پوست خزدار گوسفند می شود، برای تولید لباس و لوازم جانبی پوشیدنی است. کشور ایتالیا با تولید سالانه بیش از 20.000.000 متر مربع پوست و پشم گوسفند، یکی از بزرگترین تولید کننده ها به حساب می آید. یکی از شیک ترین پالتوها، پوتین های پشمی و شال های خزدار زیبا را نیز به واسطه پوست های گوسفند تولید می کند. اغلب پوست های گوسفند به صورت تکه تکه به فروش می رسند که در کارخانه های تولید لباس از هر تکه آنها لباس های شیکی مانند کاپشن، دستکش، چکمه، کلاه و کفش های خاص تولید می شوند. تولید می شوند. سالانه در شوهای لباس و نمایشگاه های مختص به مد و فشن از لباس های زیبایی که با استفاده از پوست پشمی گوسفند تولید شده اند، رونمایی می شود. البته بیشتر البسه ایی که تولید می شوند در فصل زمستان قابل استفاده هستند که این ویژگی به دلیل پوست گرم و خزدار گوسفند می باشد.

کفش و پالتو پوست

استفاده از پشم گوسفند برای تولید نخ و الیاف مرغوب:

پشم گوسفند که از پوست آن جدا شود بعد از طی فرایندهای استاندارد و البته گاها سنتی تبدیل به نخی با کیفیت برای تولید بافت های مختلف می شود. عشایر ایران یکی از خبره ترین افرادی هستند که می توانند بدون هیچ دستگاه و یا لوازم جانبی دیگری از پشم گوسفند نخ های محکمی تولید کنند. بعد از آن نیز آن را تبدیل به لباس های نازک و زیبای سنتی می کنند. شاید یکی از معروف ترین این لباس ها که از پشم گوسفند تولید می شود، لباس بختیاری و کردها باشد. همچنین از نخ بدست آمده پشم گوسفند گلیم و قالی های نخی زیبایی بافته می شوند که برای دکوراسیون خانه می توانند پوشش مناسب و البته خاصی باشند. پرکاربرد بودن پوست گوسفند و ایده استفاده از آن برای تولید لباس، بافتنی و سایر موارد زمانی شکل گرفته که انسان به احتیاج محرز به این موارد پی برده و خلاقیت او برای تولید به روز کرده است. این خلاقیت امروزه به دکوراسیون داخلی خانه و لباس های بی نظیری که تولید می شوند کشیده شده است. شاید کسی با دیدن این وسایل زیبا باورش نشود که از پوست ساده گوسفند درست شده اند.
کت مردانه پوست

چگونه از پوست گوسفند مبل های راحت را تولید می کنند؟

شاید یکی از محصولات خاصی که از پوست های کنار هم گذاشته شده گوسفند ساخته می شوند، مبل و کاناپه های متفاوت باشند. البته در اینجا برای تولید مبل از چرم گوسفند استفاده می شوند. این چرم بعد از لیزر کردن پشم های پوست و همچنین دباغی پوست گوسفند و البته نمک سود کردن آن بدست می آید. این مبل ها، صندلی های خزدار و کاناپه هایی که با طراحی با کیفیت بعد از دباغی پوست های گوسفند ساخته می شوند یکی از منحصر به فرد ترین تولیدات می باشند. اگر می خواهید دکوراسیونی متفاوت را برای منزل خود داشته باشید می توانید از فرش ها، کوسن ها و مبل هایی که از پوست های گوسفند تولید شده اند یک ست زیبا برای خانه خود داشته باشید. این محصولات همچنین دارای الیاف طبیعی می باشند که انسان را از ابتلا به حساسیت های مختلف و شیمیایی دور نگه می دارند.

صندلی پشمی سفید

تولیدات پوست و چرم گوسفند مجلسی ترین و لوکس ترین محصولات:

لباس هایی که خزدار هستند بیشتر در چشم هستند چرا که استایل با کلاسی را به آدم می دهند. در مراسم های خاص و مجلس های مهم نیز می بینیم که افراد شیک پوش معمولا از لباس های چرمی و خزدار استفاده می کنند. شاید لباس ها و سایر محصولاتی که از پوست های دباغی شده و خزدار گوسفند بدست می آیند قیمت گران تری را داشته باشند اما شیک پوشی و لوکس بودن شما را تضمین می کنند. درباره دکوراسیون خانه شما نیز اطمینان داشته باشید که هر شخصی با مشاهده دکوراسیون منزل محو آن می شود و از شما درباره خرید این محصولات سوال خواهد پرسید.

نمای اتاق صندلی چرم و و فرش پشمی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی