مرکز خرید و فروش دام و گوسفند زنده با بهترین قیمت در تهران

نحوه نگهداری گوشت گوسفندی

22 مرداد ، 1398
مرکز دام زنده سیروان
تگ ها :

بهترین روش برای نگهداری از گوشت گوسفندی

گوشت گوسفند یکی از خوشمزه ترین نوع گوشت های قرمز است که در دنیا طرفداران بسیاری دارد. اما بیشتر ایرانیان گوشت گوسفند را پس از خریداری به مدت زیادی در فریزر نگهداری می کنند. بنابراین روش های نگهداری از گوشت گوسفندی می تواند در ماندگاری بیشتر گوشت و سالم ماندن و حتی طعم آن بسیار تاثیرگذار باشد.

دمای مناسب برای نگهداری از گوشت گوسفندی

معمولا بیشتر ما گوشت گوسفند را برای چندین ماه در فریزر نگهداری می کنیم. بنابراین برای سالم ماندن گوشت باید حتما به دمای فریزر توجه نمایید. معمولا دمای بین 18 تا 20 درجه زیر صفر برای نگهداری از گوشت گوسفندی مناسب است اما در این دما ممکن است مقداری از ارزش غذایی گوشت کاسته شود که برای جلوگیری از این امر بهتر است گوشت را هر چه زودتر مصرف نمایید. در دمای 12 درجه زیر صفر می توان گوشت را به مدت 6 ماه در فریزر نگهداری نمود. اما در دمای پایین تر از این میزان ممکن است گوشت به مرور دچار کپک زدگی شود. مدت میزان ماندگاری گوشت چرخ کرده گوسفندی در یخچال 3 تا 4 ماه و برای گوشت استیکی و کبابی جدود 6 تا 12 ماه است.

گوشت تازه گوسفندی

روش بسته بندی برای نگهداری از گوشت گوسفندی

پس از خرید گوشت گوسفندی باید به بسته بندی آن نیز دقت کنید  زیرا بسته بندی یکی از شرایط مهم در نگهداری از گوشت گوسفندی و سالم ماندن آن است. اگر پس از خرید و بسته بندی گوشت گوسفندی، به مدت 2 تا 4 روز پس از آن، قصد مصرف گوشت را دارید نیازی به تغییر بسته بندی گوشت نخواهید داشت. در این حالت پس از خرد کردن و شستن گوشت، می توانید آن را مدت 2 روز  در دمای زیر 2 درجه سانتی گراد در بسته بندی تمیز و بهداشتی در یخچال نگهداری کنید. همچنین اگر به جای استفاده از نایلون فریزر از فویل برای بسته بندی گوشت استفاده کنید می توانید آن را در همین دما به مدت 4 روز در یخچال نگهداری کنید.
بسته بندی گوشت باید به گونه ای باشد که در هر وعده غذایی همه آن را مصرف کنید زیرا در غیر این صورت نیاز به بسته بندی مجدد گوشت دارید و در این حالت احتمال میکروبی شدن گوشت وجود دارد.


گوشت تازه گوسفندی

بهترین روش برای نگهداری از گوشت

فریزر کردن و منجمد کردن گوشت  یکی از بهترین روش ها برای نگهداری از گوشت گوسفندی به مدت طولانی است. البته باید دقت کنید که انجماد باعث از دست رفتن بسیاری از املاح، ویتامین ها، پروتئین های موجود در گوشت می شود. اما گوشت پس از انجماد طعم، بو و مزه خود را حفظ خواهد کرد و از این نظر نباید نگرانی داشته باشید. برای نگهداری گوشت گوسفند زنده در فریزر، قبل از هر چیز باید از بسته بندی مناسب برای نگهداری آن استفاده کنید تا از تبادل هوا و رطوبت و خشک شدن گوشت جلوگیری به عمل آید.
در نگهداری از گوشت باید دقت کنید که اگر گوشت به مدت طولانی در معرض نور و اکسیژن قرار گیرد، چربی های گوشت اکسید می شوند و گوشت دچار طعم نامطلوبی می شود که برای پیشگیری از این کار، بهتر است تا جایی که امکان دارد چربی های اضافی گوشت را پیش از فریزر کردن، از آن جدا کنید.

گوشت تازه گوسفندی
نکاتی دیگر برای نگهداری صحیح از گوشت گوسفندی

اگر گوشت گوسفندی دارای مقداری ادویه و طعم دهنده های دیگر است، برای نگهداری از آن حتما باید از وکیوم استفاده شود زیرا گوشت پس از مدتی دچار ترشیدگی می شود.
باقیمانده غذاهایی که حاوی گوشت گوسفند هستند را باید سریعا در ظرف های مناسب در یخچال نگهداری کنید.
هر چند وقت یکبار حتما سالم بودن فریزر خود را چک کنید. برای این کار یک دماسنج را بین بسته های گوشت قرار دهید و پس از حدود 2 ساعت آن را بیرون بیاورید و دمای آن را چک کنید.
انجماد میکروب های موجود در گوشت را از بین نمی برد، اما آن را متوقف و کند می کند.
بسته بندی به شیوه وکیوم ماندگاری گوشت را بیشتر می کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی