مرکز خرید و فروش دام و گوسفند زنده با بهترین قیمت در تهران

چگونه از سلامت گوسفند زنده اطمینان پیدا کنیم

22 مرداد ، 1398
مرکز دام زنده سیروان
تگ ها :

امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده هستند تا بتوانند برای عید قربان خود سالم ترین و بهترین گوسفند را تهیه و ذبح کنند. از مهمترین راه ها و روش های تشخیص گوسفند سالم می توان به نحوه غذا خوردن و ویژگی های ظاهری آن اشاره نمود که افراد می توانند در خرید گوسفند زنده به این نکات نهایت دقت و توجه را داشته باشند.

چگونه از سلامت گوسفند زنده اطمینان پیدا کنیم

با نزدیک شدن عید قربان و نیاز به گوسفند زنده بسیاری از افراد در سراسر کشورمان به دنبال راه های مختلفی برای تشخیص سلامت گوسفند زنده به وسیله راه ها و روش های مختلفی هستند تا از این طریق سالم ترین و بهترین گوسفند را برای عید قربان خود ذبح نمایند. توجه داشته باشید که گوشت قرمز گوسفند دارای انواع ویتامین ها و پروتئین ها می باشد که بدن به شکل جدی به این مواد و املاح نیازمند بوده و در صورتی که این مواد به شکل نادرست و ناسالم وارد بدن شود بی شک عوارض جبران ناپذیر را به دنبال خواهد داشت و امروزه نیز با توجه به گران تر شدن قیمت گوشت قرمز گوسفند برخی از افراد سود جو به دنبال عرضه و فروش انواع دام های بیمار خود هستند تا از این طریق بتوانند پول خوبی را به دست بیاورند. اگر شما نیز به دنبال راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده هستید می توانید با ما در مقاله پیش روی خود همراه و همگام باشید و اطلاعاتی مفید را به دست بیاورید. از مهمترین راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده می توان به سلامت ظاهری و نحوه غذا خوردن گوسفند زنده اشاره نمود که در ادامه توضیحات بیشتری را در این حوزه به حضورتان ارائه خواهیم داد.


گوسفنده سفید در چمنزار

تشخیص سلامت گوسفند زنده از ظاهر آن 

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد ویژگی های ظاهری گوسفند زنده از مهمترین راه های تشخیص سلامت و تندرستی گوسفند زنده می باشد که افراد آماتور نیز می توانند در هنگام خرید خود به این مورد توجه لازم را داشته باشند. برای تشخیص وزن واقعی و میزان گوشت گوسفند زنده می توانید دست خود را به قسمت مهره های پشت گوسفند کشیده و به درصد لاغری و چاقی آن پی ببرید. هم چنین می توانید با نگاه کردن به قسمت بینی و دهان گوسفند به سلامت ریه ها و کبد آن نیز پی ببرید به این صورت که اگر ترشحات چرکی مشاهده کردید می توانید به سلامت گوسفند زنده شک داشته باشید و از خرید آن صرف نظر کنید. داشتن چشمان براق، جثه قوی، موهای صاف و نرم و پر تحرک بودن نیز از دیگر مهمترین راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده می باشد که افراد می توانند در هنگام خرید به این موارد اشاره کنند.
نمای گله گوسفندان سفید در چمنزار

نحوه غذا خوردن گوسفند زنده

از دیگر روش های تشخیص گوسفند زنده سالم، نحوه غذا خوردن این حیوان می باشد. نشخوار یا دو بار جویدن غذا توسط گوسفند نشانه سالم بودن آن می باشد که افراد می توانند به این موضوع در هنگام خرید خود نهایت توجه را داشته باشند. گوسفندی که از سلامت کامل برخوردار است بایستی با سایر دام ها به غذا خوردن مشغول بوده و در زمان استراحت خود نیز به جویدن علف های دستگاه گوارشی خود بپردازد در این صورت می توان از سلامت گوسفند مورد نظر اطمینان لازم را به دست آورد.

خرید گوسفند زنده از دامپروری قابل اعتماد

یکی دیگر از راحت ترین و ساده ترین راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده این است که افراد گوسفند مورد نظر خود را از دامپروری و مکان ها قابل اعتماد و اطمینان تهیه و خریداری کنند که در این صورت می توانند با خیال راحت به ذبح و استفاده از گوشت گوسفند داشته باشند. امروزه بسیاری از دامپروری ها با نظارت مستقیم سازمان جهاد و وزارت بهداشت به پرورش راس های متعدد پرداخته اند به صورتی که افراد می توانند با خیال راحت و بدون داشتن هرگونه نگرانی اقدام به خرید و تهیه دام مورد نظر خود داشته باشند. 


گله گوسفندان قهوه ای

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی