مرکز خرید و فروش دام و گوسفند زنده با بهترین قیمت در تهران

ویژگی های گوشت بره گوسفندی

19 مرداد ، 1398
مرکز دام زنده سیروان
تگ ها :

معرفی ویژگی های گوشت گوسفند (بره)

یکی از بهترین نوع گوشت، گوشت گوسفند می باشد، که در تمامی غذاهای ایرانیان مورد استفاده قرار می گیرد. گوشت گوسفند دارای امگا 3 و پروتئین بسیار بالایی است که بهترین تقویت کننده بدن می باشند. به خاطر همین موضوع انتخاب یک گوشت گوسفندی سالم مهمترین کار می باشد. در این مقاله می خواهیم در مورد انواع گوشت گوسفندی، مضرات و مزایای آن صحبت کنیم

انتخاب گوشت گوسفندی مناسب

سه نوع گوشت گوسفند وجود دارد که در اینجا به معرفی این سه نوع می پردازیم.

1- گوشتی که از گوسفند هاگست بدست آمده باشد: گوشتی که گوسفند آن تنها 2 دندان دائمی داشته باشد.
2- گوشتی که از کشتار بره (کمتر از 12 ماه سن) بدست آمده باشد: این گوسفند بدون دندان است و از گوشت های دیگر تردتر و رنگ آن صورتی مایل به قرمز است.
3- گوشتی که از قوچ و میش گرفته شده باشد: گوشتی که گوسفند آن بیشتر از 2 دندان دائمی داشته باشد.

گوسفنده کرم و مشکی در چمنزار

گوشت گوسفندی: شانه

به قسمت پایین بدن گوسفند شانه گوسفند گفته می شود. اگر به دنبال جایگزین ران هستید این قسمت جایگزین خوبی است، همچنین قیمت مناسبی نیز دارد. از قسمت شانه در خورشت ها و کباب های مختلف استفاده می شود. برای تهیه یک غذای لذیذ و آبدار گوشت شانه گوسفند بره را با سبزیجات و سیر کباب کنید یا می توانید سیب زمینی هایی را برش داده و روی گوشت بره بگذارید و سپس گوشت را روی آتش قرار دهید به این شکل سیب زمینی ها طعم گوشت کبابی به خود می گیرند.

گردن و سینه گوسفند

اگر برای خورشت خود نیاز به گوشت دارید توصیه می کنیم که از گوشت سینه بره استفاده کنید. اگر می خواهید فیله درست کنید از گوشت قسمت گردن گوسفند استفاده کنید. باید بدانید که گوشت قسمت گردن از قسمت سینه گرانتر است.

دنبالچه گوسفند

اگر می خواهید کباب خوبی داشته باشید بهترین قسمت گوسفندقیمت گوسفنده زنده) قسمت دنبالچه آن است. این قسمت از تمام قسمت های دیگر گوشت گوسفند گرانتر است، اما ارزش خیلی بیشتری دارد.


ارزش غذایی گوشت بره

از نظر علمی گوشت بره معدن مواد معدنی همچون آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، روی، سلنیوم و مس می باشد و علاوه بر این مواد معدنی دارای ویتامین های گروه B نیز می باشد. گوشت بره علاوه بر چربی های اشباع شده داخل خود، چربی غیر اشباع هم دارد.

خوبی های مصرف گوشت بره

گوشت بره فواید زیادی برای بدن دارد که می توانیم به چند مورد آن اشاره کنیم:

گوشت بره باعث بهبود سلامت استخوان، بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از نقایص زایمان می شود. علاوه بر این موارد گوشت بره فواید دیگری نیز دارد مانند جلوگیری از کم خونی و افزایش توده عضلانی که با مصرف آن این خواص به بدن خواهد رسید.
پیشگیری از سرطان: لینولئیک اسیدی که در گوشت بره وجود دارد در مطالعاتی که در مورد سرطان سینه انجام شده با مبارزه با این نوع سرطان ارتباط مستقیم داشته است.
کمک به برنامه کاهش وزن: با توجه به مشاهداتی که انجام شده مصرف گوشت بره به خاطر افزایش تفکر سیر شدن و همچنین به خاطر شدت بخشیدن فعالیت متابولیک و بخاطر پروتئین زیادی که دارد به کاهش وزن افراد کمک می کند. به طور کلی گوشت بره مزایای بسیار زیادی دارد اما باید توجه داشته باشید که ضررهایی نیز برای شما خواهد داشت.

گوشت تازه گوسفند

اثرات جانبی مصرف گوشت بره

اثراتی که مصرف این نوع گوشت ممکن است بر بدن شما بگذارد مخصوصا اگر بیش از حد از آن استفاده کنید عبارت اند از:

  • ایجاد کلسترول بالا
  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • مشکلات قلبی

    انواع گوشت و مخصوصا گوشت بره مقدار زیادی چربی اشباع در خود دارد. اگر این نوع گوشت را به صورت درست استفاده کنید مشکلی ندارد، اما اگر به صورت نادرست و زیاد از این گوشت استفاده کنید خطر ابتلا به بیماری های فشار خون، حملات قلبی و دیابت را در خود افزایش می دهید. همچنین با مصرف بیش از اندازه این نوع گوشت، باعث ساخته شدن سنگ کلیه نیز می شوید.
    امیدواریم که با استفاده درست از انواع گوشت ها به سلامت خود کمک کنید و از مصرف بیش از اندازه آن حتما خودداری کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی